Windows 10 Technical Preview For Enterprise BEMUTATÁSA

2014.11.23 09:53

Mindenki aki még eddig ismerkedik az új operációs rendszerrel, annak egy kicsit bemutatnám folyamatosan frissülő cikkemmel a technikai verzió újdonságait! 

1. Start menü:

A Windows 10-ben a megújult start menü várhatna minket, de én most egyenlőre kikapcsoltam, és a régi 8.1-es start menüt kaptam vissza. Ebben egyenlőre kiigazodok legalább. :) De azért itt sem maradtam meglepetések nélkül. A Start gomb lenyomása után megjelentek a programok, és a háttérben láthatom végre, hogy mely programok vannak az asztalon kint. És ami esetleg nem került ki, így könyebben kitehető. Ime a kép róla:
 
2. Windows 10 és Windows 8.1-es Start menü közötti váltás:
 
Mint már említettem lehet a 2 típusú Start menü között egy egyszerű lépéssel váltani, aki esetleg nem szokná meg az új elrendezést, íme egy kép erről is, útmutatással: 
  1. Tálcán jobb gomb nyomás, utána "Properties" menü,
  2. Ott "Start menu" lapfülre katt,
  3. "Use the Start menu..." kiírástól a pipát a négyzetből vegyük ki,
  4. Az "Apply" és "OK" gombra kattintva, a "Sign out..." gombra nyomjunk. 

A rendszer ekkor kijelentkeztet minket a rendszerből, és mire újra bejelentkezünk, már az átkapcsolt Start menü vár minket.

3. Asztal létrehozása:

Ha sok programot nyitunk meg az asztalon előfordul, hogy nem férünk el. Erre is találtak a fejlesztők megoldást, de ez főleg több monitoros verziónál hasznos. Több asztalt ugyanis ilyenkor is létre lehet hozni. Íme:

Ezt hogyanis hozzuk elő? Könnyen. Először a Tálcán Task view néven fut ez a kezelő, ezt kell megkeresnünk, majd rákattintani, és előjön ez a szép elrendezés. Plusz asztalt az "Add desktop" gombbal lehet, de az előző asztalunkhoz is ezzel a "Task view" gombbal térhetőnk vissza. 

4. Képernyő-billentyűzet:

Aki hiányolná a képernyőbillentyűzetet, annak is van megoldás: 

  1. Jobb katt a tálcán,
  2. "Properties" menüre katt,
  3. Utána a "Toolbars" lapfülre menjünk,
  4. Válasszuk a listában a "Touch Keyboard" menüt, és pipáljuk be a mellette lévő négyzetet,
  5. Majd "Apply" és "OK".

Ezután a tálca jobb sarka felé tekintve, meg is jelent egy mini billentyűzet ikon, arra ha rányomunk, be is ugrik a képernyő-billentyűzet.

5. Kisebb változtatások a kinézetben:

Mint megszokhattuk ahány rendszer, annyi kinézet. Ez a Windows 10 legújabb verziójában sem tér el, itt is megújultak az ikonok kinézetei:

6. Osztott képernyő:

Szeretnénk egyszerre filmet vagy videót nézni, és bönygészni, vagy dolgozni? Erre is van megoldás, mégpedig a megújult "osztott képernyő" funkció. Bekapcsolni ezt csak úgy lehet, ha az ablakokat a bal egérgombbal a képernyő bal vagy jobb széléhez húzzuk. Ime a kép róla:

8. Windows 10 asztal:

A Windows 10-ben lévő asztal látszólag sokat nem változott. 

9. Tesztelt konfigurációm, melyen a Windows 10 rendszert tesztelem:

  • Gigabyte Z68X-UD3-B3 (LGA1155)
  • 4x4096 MB DDR3-1333 Kingmax memória
  • MSI GTX 550Ti GDDR5-1024MB memóriával rendelkező videókártya
  • Intel Pentium G620 ( 2.6 GHz ) processzor
  • Chieftec 550W tápegység
  • Samsung 1.0 TB merevlemez (osztott partícióval)

 

Folytatása következik....