Közel egy évtizednyi együttműködés után a Google a hónap végén elzárja azt a pénzcsapot, amiből eddig gyakorlatilag egyedül és teljes egészében finanszírozta a Mozilla működését, és ami révén a Firefox fejlesztéseinek költségeit is biztosította. A keresőóriás és a böngészőgyártó ugyanis nem hosszabbították meg azt a szerződést, aminek keretében a Google évente legalább 300 millió dollárt (több mint 72 milliárd forintot) fizetett azért, hogy a Firefox-ban az övé lehessen az alapértelmezett keresőszolgáltatás.
A Google-tól származó pénzek a Mozilla bevételeinek több mint 90%-át képezték, és gyakorlatilag ez volt az aminek köszönhetően a cég egyáltalán az elmúlt évek során fenn tudott maradni. A böngészőgyártó vállalkozás egyéb forrásokból származó bevételei ugyanis működési költségeinek és kiadásainak töredékét sem tették ki - így ha kizárólag azokra kellett volna hagyatkoznia, a rolót már rég lehúzhatta volna.

A Google-lel történő együttműködés lezárulta ellenére a Firefox megszűnésétől egyelőre vélhetően (még) nem kell tartani. A Mozilla ugyanis bejelentette, hogy sikerült a keresőóriás helyére egy másik hasonló céget, a Yahoo-t találnia, ami át fogja venni az alapértelmezett kereső szerepét a Firefox angol nyelvű kiadásában az elkövetkező öt év során. Azt ugyanakkor nem lehet tudni, hogy mindezért a Yahoo mennyit fizet a cégnek, és hogy ez elég lesz -e a jelenleg viszonyok fenntartására, vagy esetleg a Mozilla kénytelen lesz a nadrágszíjon szorítani.
A Firefox részesedése a globális böngészőpiacon az elmúlt két évben a korábbi növekedési ütemből csökkenésbe csapott át, és elvesztette felhasználói jelentős részét. A Mozilla szoftvere így immár csak a harmadik leggyakrabban használt böngészőt képezik a weben, amelynek azonban felhasználói bázisa továbbra is folyamatosan zsugorodni látszik a használati statisztikákban.